ANA SAYFA  
LAZER LİPOLİZ  
MEDİKAL ESTETİK  
FORUM  
BASINDA BİZ  
SAĞLIK TURİZMİ  
HAKKIMIZDA  
HABER  
İLETİŞİM  


   AMELİYATSIZ ESTETİK
   Ameliyatsız Burun Estetiği
   Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Genç.
   Lazerle Cilt Yenileme
   Ameliyatsız Çene Estetiği
   Elmacık Kemiği Estetiği
   Ameliyatsız Yüz Germe
   Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavisi
   Ameliyatsız Meme Büyütme
   Lazer İle Yüz GençleştirmeAmeliyatsız Burun Estetiği videoları için tıklayınız...


AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ

Estetik anlamda burun yüzümüzdeki en önemli belirleyicidir. Yüzümüzün yatay ve dikey düzlemde tam ortasına oturmuş olan bu organdaki milimetrik değişiklikler, mimiklerimizdeki ve bakışlarımızdaki ifadeyi değiştirme gücüne sahiptir. İki göz arası burun kökünün yüksekliği bakışlara sert veya yumuşak, masum ya da cin bakışlı ifadeleri verebilir. Burun tabanının açısı burnun olduğu kadar dudakların da güzellik ve çekiciliğini etkiler.

Burnumuzun nefes almamızı sağlaması, soluduğumuz havayı nemlendirmesi ve filtrelendirmesi gibi çok önemli fonksiyonları da vardır ve bu fonksiyonlardaki bozuklukların genellikle ameliyat ile düzeltilmesi gerekir. Pekiyi, burnun estetik görünümündeki bozukluklar sadece ameliyat ile mi düzeltilebilir? Ya da daha düzgün bir buruna kavuşmak için illaki ameliyat olmak mı gerekir?

Hayır, daha güzel bir buruna sahip olmak için artık her zaman ameliyat gerekmiyor. Çünkü güzel görünen bir burun için burnu her zaman küçültmek gerekmediği gibi bazen burnun bazı bölgelerinin büyütülmesi gerekiyor. İşte bu noktada artık ameliyat ile değil kalıcı dolgu maddesi ile ameliyatsız burun estetiği söz konusudur.

Ameliyatsız burun estetiği nasıl doğdu?

Çoğu zaman bizlere daha önce burun ameliyatı olmuş ama başarısız sonuçlar alınmış olan hastalar gelmektedir. Bunlarda bir ya da birden fazla geçirilmiş başarısız operasyonlar sonucu burunda düzensizlikler, burun sırtında çökme gibi problemler olmaktadır. Bu tür vakalarda biz genellikle burundaki bu doku kayıplarını kulaktan ya da kaburgadan aldığımız kıkırdaklar ile gidermek yoluna gitmekteyiz. Ben kulak ya da göğüs bölgesinde ameliyat izi yaratan bu daha zor uygulama yerine 8 yıl önce bana gelen bir hastada yeni jenerasyon bir dolgu maddesini deneme yoluna gittim. Alınan başarılı sonuç ve işlemin son derece zahmetsiz ve ekonomik olması nedeniyle daha sonra birkaç olguda daha bu işlemi gerçekleştirdim. Sonuçların son derece güzel ve kalıcı olmasından sonra daha önce hiç ameliyat olmamış normal burunlarda da uygulama yapmaya başladım ve böylece ameliyatsız burun estetiği doğmuş oldu.

Kullanılan madde nedir?

Kullandığımız madde Polyacrylamid Hidrojel’dir. Polyacrylamid maddesi kendi ağırlığının 100 katı kadar su tutabilen bir maddedir ve dolgunun moleküler yapısı %97 su %3 aktif madde şeklindedir. Oluşan Molekül vücuttaki taşıyıcı tüm hücrelerden büyük olduğu için vücutta başka bir yere taşınamadığı gibi enzimatik olarak ta eritilemez( ki silikon meme protezleri de dahil olmak üzere diğer kalıcı protez veya dolguların hiç biri bu özelliği taşımaz). Bu şekilde ömür boyu kalıcı olmaktadır. Alerjik, toksik ya da kanserojen değildir. Bu özellikleri ile en mükemmel kalıcı dolgudur. Dudaklara güvenle uygulanabilecek tek kalıcı dolgudur çünkü reaksiyon vermediği için yumuşak kalabilen tek dolgudur.

Bu uygulama yeni bir buluş mu?

Bu maddenin travmatik burun deformitelerinde, burun çökmelerinde dolgu olarak kullanılabileceğine dair zaten FDA onayı vardır. Bizim yaptığımız sadece buruna bu dolgu ile estetik yapılabileceğine dair yeni bir yaklaşımdır.

Riski var mıdır?

Polyacrylamid hidrojel alerjik olmayan, toksik ya da kanserojen olmayan güvenli bir maddedir. Uygulamaya ait tek risk enfeksiyondur. Madde dezenfeksiyon ve sterilizasyon koşullarına dikkat edilerek uygulanmalıdır. Tüm dikkate rağmen kişisel faktörler nedeniyle enfeksiyon meydana gelebilir( Bu olasılık %1 dir)Enfeksiyon riskinin oluşup oluşmadığı ilk 10 gün içinde anlaşılır, çoğu kez antibiyotik tedavisine cevap verir. Nadiren ancak protezin çıkarılmasıyla iyileştirilebilecek enfeksiyon oluşabilir. Genel olarak enfeksiyon riski memeye konan silikon protezin enfeksiyon riskinden daha düşüktür.

Sonuç olarak burnunuzun bu işlem için uygun olması durumunda artık ameliyat olmadan da estetik yapılabilmektedir.
  BURUN ESTETİĞİ
   Erkeklerde Burun Estetiği
   Burun Ucu Estetiği
   Revizyon Burun Ameliyatı
   Tamponsuz-Modern Burun Est.
  GÖĞÜS ESTETİĞİ
   Ameliyatsız Göğüs Estetiği
   Meme Büyütme
   Meme Küçültme
   Meme Dikleştirme
   Meme Asimetrisi Düzeltmesi
   Jinekomasti Tedavisi
   Jinekomasti Tedavisinde Lazer Lipoliz
   Lazer Lipoliz ve Jinekomasti
   Jinekomasti Tedavisi Sonrası
  VÜCUT ESTETİĞİ
   Lazerle Yağ Alma (Lazer Lipoliz)
   Bacak Estetiği
   Liposuction
   Karın Estetiği
   Kol Estetiği
   Uyluk Germe
   Popo Estetiği
   Yağ Enjeksiyonu
   Neden Lazer Lipoliz
   Lazer Lipoliz Sihirli Dokunuş
   Çarpık Bacak Tedavisi
   Karın Germe
   Lazer Epilasyon
   İğneli Epilasyon
   Smart Lipo
  YÜZ ESTETİĞİ
   Alın Germe
   Göz Kapağı Estetiği
   Yüz Germe
   Magic Lifting
   Kaş Estetiği
   Dudak Estetiği
   Boyun Germe
   Kepçe Kulak Estetiği
   Çene Estetiği
   Yüz Asimetrisi Düzeltilmesi
  CİNSEL BÖLGE ESTETİĞİ
   Labioplasti Ameliyatı
   Vajen Daraltma
   Klitoris Estetiği
   G Noktası Hassaslaştırma
   Kızlık Zarı Onarımı
   Penis Uzatma ve Kalınlaştırma
   Cinsiyet Değiştirme Ope.
   Erkekten Kadına Değişim
   Kadından Erkeğe Değişim
  AMELİYATSIZ ESTETİK
   Ameliyatsız Burun Estetiği
   Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Genç.
   Lazerle Cilt Yenileme
   Ameliyatsız Çene Estetiği
   Elmacık Kemiği Estetiği
   Ameliyatsız Yüz Germe
   Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavisi
   Ameliyatsız Meme Büyütme
   Lazer İle Yüz Gençleştirme