ANA SAYFA  
LAZER LİPOLİZ  
MEDİKAL ESTETİK  
FORUM  
BASINDA BİZ  
SAĞLIK TURİZMİ  
HAKKIMIZDA  
HABER  
İLETİŞİM  


   CİNSEL BÖLGE ESTETİĞİ
   Labioplasti Ameliyatı
   Vajen Daraltma
   Klitoris Estetiği
   G Noktası Hassaslaştırma
   Kızlık Zarı Onarımı
   Penis Uzatma ve Kalınlaştırma
   Cinsiyet Değiştirme Ope.
   Erkekten Kadına Değişim
   Kadından Erkeğe Değişim


PENİS UZATMA VE KALINLAŞTIRMA

Penis uzatma ameliyatları cinsel organının yani penis boyutuyla sorun yaşayan erkekler için yapılan çeşitli ameliyatlardır. Penis uzatma konusu eski çağlardan beri erkeklerin ilgi alanı olmuştur. Erkeklik ve güçlü adam sembolü olarak görülen iri ve büyük bir penis, tam ereksiyon boyutuyla tanımlanır. Penisin boyu doğumda ortalama 2 - 2.5 cm iken, ergenlik öncesi dönemde 5 - 6 cm e ulaşır. Ergenlikte 8 - 10 cm e ulaşan penis ereksiyon durumunda (sertleşme) ortalama 15-16 cm kadar olabilir.

Penis boyu cinsel yaşamda elbette önemlidir ancak, daha büyük bir penisin daha çok zevk verdiği tezi her zaman kabul görmemektedir. Kadında vajinal orgazm için penisin ucunun rahim ağzına kadar ulaşması önemlidir. Bunun için ortalama 10-12 cm uzunluk ve 1.5 - 2 cm kalınlık yeterlidir. Gerçek küçük penis ise, standart değerlerden 3 - 4 cm kısa olan penistir.

Bütün erkekler penis büyüklüğü ile yakından ilgilidirler. Bu bir erkeklik gücü ya da sembolü haline gelmiştir. Erkekler arasında penis boyutuna odaklanan rekabetin bir trajediye dönüşmesi, cinsel kimliğin sadece penise indirgenmesinden kaynaklanır. Ancak unutulmaması gereken klasik deyişe göre önemli olan penis boyu değil işlevidir. İri büyük ve uzun bir penise sahip olacağınıza uzun süre sertliğini koruyabilen daha küçük bir penise sahip olmak daha avantajlıdır. Tabii ki normalin çok altında bir boyutta penis ile cinsel ilişki sırasında hem pozisyon açısından hem de psikolojik açıdan bazı problemler oluşabilecektir.  Penis boyutunu uzatma ya da penis büyütme için dünyada uygulanan cinsel estetik ameliyat yöntemleri kısıtlıdır. En fazla uygulanan metot, penisi vücuda bağlayan ligamentlerden (bağ) bir kısmının kesilerek içerde kalan penis dokusunun bir kısmının dışarı çıkarılması ve üzerine yan taraflardan deri kaydırılması ile yapılır.

Bu operasyonlar kliniğimizde lazer yardımı ile yapılmaktadır ve bu nedenle hem komplikasyon riski minimuma inmekte hem de sonuçlar daha kalıcı ve doğal olmaktadır. Operasyonlar lokal anestezi ile narkozsuz olarak yapılabilir. Penis kalınlığının arttırılması için ise, kişinin kendisinden alınacak yağ veya deri-yağ tabakası penis derisi altına nakledilir. Bu cinsel estetik yöntemle uyarılmamış bir peniste 2-7 cm uzama ve 2-3 cm kadar kalınlaşma sağlanabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken konu, cerrahi müdahale ne kadar iyi olursa olsun, ruhsal bozukluğu olan hastaların penisin yeni görünümünden tatmin olmayabileceği ve daha derin problemler çıkabileceğidir. Bu nedenle ameliyat öncesi hastanın çok ayrıntılı bir ruhsal muayene ve incelemeden geçmesi gerekir. Ayrıca bu tip ameliyatlar ameliyat sonrası devrede birçok problem oluşturabilir ve ayrıca sağlanacak uzama miktarı her hastada farklı olup, sonuç hasta için tatmin edici olmayabilir. Ameliyat sonrası iki ay kadar cinsel perhiz gerekir.  Penis boyu gerçekten önemlidir ancak sağlıklı bir yaşam için erkeğin spermlerinin kadının vajinasının arka kısmına ulaşması gerekir. Bunun için penis uzunluğunun ortalama 10 cm olması gerekir. Penis boyu ile ayaklar, eller, burun gibi erkeğin başka vücut bölümlerinin uzunlukları arasında hiçbir bilimsel ilişki olmasa da, birçok asılsız rivayet vardır.

Penisi büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları ise, penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakcıklarda ters basınç nedeniyle tahribata neden olabilmekte ve zarar verebilmektedir. Ayrıca bu tip uygulamalarla çok ufak gelişmeler sağlansa dahi uygulama bırakıldığı zaman penis eski boyutuna döner yani etkileri kalıcı değildir.


penisimin kalınlığından memnun değilim internette araştırırken bunun kalınlaştırılabildiğini öğrendim ama sonrasında herhangi bir cinsel sorunum olur mu bide bu operasyon sonrasında kalınlık kalıcı mı eski haline dönüyormu yardımcı olursanız sevinirim  BURUN ESTETİĞİ
   Erkeklerde Burun Estetiği
   Burun Ucu Estetiği
   Revizyon Burun Ameliyatı
   Tamponsuz-Modern Burun Est.
  GÖĞÜS ESTETİĞİ
   Ameliyatsız Göğüs Estetiği
   Meme Büyütme
   Meme Küçültme
   Meme Dikleştirme
   Meme Asimetrisi Düzeltmesi
   Jinekomasti Tedavisi
   Jinekomasti Tedavisinde Lazer Lipoliz
   Lazer Lipoliz ve Jinekomasti
   Jinekomasti Tedavisi Sonrası
  VÜCUT ESTETİĞİ
   Lazerle Yağ Alma (Lazer Lipoliz)
   Bacak Estetiği
   Liposuction
   Karın Estetiği
   Kol Estetiği
   Uyluk Germe
   Popo Estetiği
   Yağ Enjeksiyonu
   Neden Lazer Lipoliz
   Lazer Lipoliz Sihirli Dokunuş
   Çarpık Bacak Tedavisi
   Karın Germe
   Lazer Epilasyon
   İğneli Epilasyon
   Smart Lipo
  YÜZ ESTETİĞİ
   Alın Germe
   Göz Kapağı Estetiği
   Yüz Germe
   Magic Lifting
   Kaş Estetiği
   Dudak Estetiği
   Boyun Germe
   Kepçe Kulak Estetiği
   Çene Estetiği
   Yüz Asimetrisi Düzeltilmesi
  CİNSEL BÖLGE ESTETİĞİ
   Labioplasti Ameliyatı
   Vajen Daraltma
   Klitoris Estetiği
   G Noktası Hassaslaştırma
   Kızlık Zarı Onarımı
   Penis Uzatma ve Kalınlaştırma
   Cinsiyet Değiştirme Ope.
   Erkekten Kadına Değişim
   Kadından Erkeğe Değişim
  AMELİYATSIZ ESTETİK
   Ameliyatsız Burun Estetiği
   Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Genç.
   Lazerle Cilt Yenileme
   Ameliyatsız Çene Estetiği
   Elmacık Kemiği Estetiği
   Ameliyatsız Yüz Germe
   Ameliyatsız Kepçe Kulak Tedavisi
   Ameliyatsız Meme Büyütme
   Lazer İle Yüz Gençleştirme